Prześcieradła 120x200

Sortowanie:
Cena

Prawidłowy dobór rozmiaru gwarancją wygody.

 
Źle dobrany rozmiar prześcieradła potrafi dosłownie spędzić sen z powiek nawet bardzo zmęczonej osoby. Decydując się na zakup oczami wyobraźni widzimy pięknie zaścielone łóżko, zdobione gładką i wyprasowaną powierzchnią pościeli. Bylibyśmy wniebowzięci, gdyby taki obrazek towarzyszył nam również po całonocnym odpoczynku. Tymczasem zbyt często nasze łóżka przypominają po nocy pobojowisko, pełne skołtunionych, wymiętych tkanin - tak przecież starannie dobranych w sklepie. 
 
Niewielu z nas wie, że prawidłowy porządek na łóżku pomoże nam zachować nic innego, jak dobrze dobrany rozmiar prześcieradła. 
 

Kiedy wybrać prześcieradło w rozmiarze 120x200 cm?

 
Wszystko zależy od tego, o jakim typie prześcieradła mówimy. Jeśli wybieramy prześcieradło z gumką, będzie ono pasować na materac dokładnie o tym samym rozmiarze, o ile grubość materaca nie przekracza 15-25 cm. W innym przypadku warto zastanowić się nad prześcieradłem z materiałów elastycznych, które wybaczają różnice w dopasowaniu i rozciągają się, ściśle opinając materac. Podobnie postępujemy w przypadku łóżek o nietypowych rozmiarach. Generalnie można przyjąć, że prześcieradła z gumką o rozmiarze 120x200 cm będą pasować do nieco szerszych niż standardowe 90-tki łóżek jednoosobowych. 
 
Sprawa ma się zupełnie inaczej, kiedy mamy do czynienia z prześcieradłem tradycyjnym, rozścielanym na powierzchni bez wyraźnego mocowania. W takim wypadku dobranie rozmiaru prześcieradła idealnie do rozmiaru łóżka skutkowałoby jego zsuwaniem się. Niezwykle łatwo byłoby w takim wypadku o zahaczenie brzegu tkaniny ręką lub nogą i podwinięcie jej do środka, co dawałoby opłakany efekt i wymagało ciągłej poprawy. Aby uniknąć tej sytuacji, w przypadku prześcieradeł tradycyjnych, bez gumki, należy zawsze założyć co najmniej 30 cm zapasu w porównaniu z wielkością materaca. Maksymalna szerokość łóżka, na które nada się prześcieradło 120x200 cm wynosi więc 90 cm. W przypadku długości zapas nie jest absolutnie niezbędny, bowiem w górnej części jest ono przytrzymywane przez poduszki, a w dolnej na miejscu utrzymuje je ciężar kołdry. Jeśli jednak dolna część naszego łóżka znajduje się przodem do reszty pomieszczenia, prześcieradło z zapasem będzie wyglądać znacznie bardziej estetycznie. 
 

Luksus i wygoda w Twoim domu.

 
W naszym sklepie oferujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości, idealnie dostosowane do potrzeb użytkowników. Bierzemy pod uwagę najnowsze trendy w dziedzinie technologii wytwarzania tkanin, by umożliwić zapewnienie ciału komfortu podczas nocnego odpoczynku z upływem każdej doby. Paradoksalnie mniejsza energia, jaką nasz mózg musi poświęcić w ciągu nocy na wygodne ułożenie ciała skutkuje lepszą regeneracją także naszych zasobów umysłowych. Zdajemy więc sobie sprawę, że od jakości snu zależy produktywność osiągana w ciągu dnia, co ma bezpośredni wpływ na realizację życiowych celów i marzeń. Wybierając nasze prześcieradła zgodnie z powyższymi wskazówkami masz gwarancję, że twój organizm odwdzięczy ci się za wygodę na miliony nie spodziewanych sposobów.