Pościel 180x200

Sortowanie:
Cena

Kolor

Rozmiar

Wzór

Pościel 180x200

Dobrze dobrana pościel jest niezbędnym elementem komfortowego snu. Jej szerokość powinna pozwolić na swobodne owinięcie nią całego ciała. Pomimo, że przyjmuje się, że pościel dla jednej osoby ma rozmiar 160x200, to wielu klientów decyduje się na większe modele. Dodatkowe dwadzieścia centymetrów szerokości pościeli może bowiem, w zdecydowany sposób podnieść wygodę jej użytkowania.

Bogate wzornictwo

Pościel 180x200 jest dostępna w wielu wzorach. Dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet najbardziej wybredni kupujący spotkają model, który ich urzeknie. Ciekawą propozycją są pościele dwustronne. Zazwyczaj wykonane są z gładkich materiałów. Niemniej, dwustronna pościel to ogromna wygoda i łatwość zmiany dekoracji w pokoju. Wystarczy tylko obrócić kołdrę. Na szczególną uwagę zasługują pościele 180x200, w modnych odcieniach szarości. Efektownie zestawisz je z innymi, bardziej odważnymi kolorami - fuksją, limonką, błękitem. Mogą też być połączone ze stonowanymi beżami i brązami. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i pasuje do innego rodzaju wnętrza. Wiele osób stawia głównie na kwiatowe motywy. Często występują one w pastelowych odcieniach - różach, beżach i bieli, albo też mogą być bardzo intensywne i żywe. Piękne, kwiatowe ornamenty podkreślą kobiecy charakter sypialni.

Bogactwo materiałów i tkanin

Czasy pościeli z kory i flaneli już minęły. Obecnie króluje wysokogatunkowa, bawełniana satyna. Materiał ten charakteryzuje się tym, iż zapewnia komfort termiczny w zimne miesiące i przyjemnie chłodzi w upały. Satyna ta jest luksusowym materiałem, a jej używanie po prostu sprawia przyjemność. Cechą charakterystyczną tkaniny jest jej piękny połysk. Bardzo dobrze eksponuje nadruki na materiale oraz nadaje im szlachetny rys. Taka pościel będzie rzeczywistą ozdobą sypialni. Drugim, popularnym materiałem na pościele jest mikrofibra. Jest ona niezwykle przyjemna w dotyku. Ponadto, wykazuje się pożądaną przez klientów trwałością. Doskonale grzeje, więc nadaje się do użytku w miesiącach zimowych.

Trwałość materiałów

Bardzo ważne jest by wybrana pościel była trwała. Oznacza to, że musi dobrze znosić pranie oraz prasowanie. Oczywiście, nie wszystkie wymagają prasowania. Niektóre komplety pościeli wykonane są z materiałów, które się nie gniotą. Niezależnie od tego, każda z nich powinna być odporna na działanie podwyższonych temperatur. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której pościel farbuje inne tkaniny. Tak samo, jak wzory na materiale nie mogą blaknąć - po każdym praniu powinny być tak samo wyraźne jak w dniu zakupu pościeli. Kształt także nie może się odkształcać. Musi być po prostu doskonała. W końcu, jedną trzecią życia spędzamy w łóżku. Dlaczego nie mielibyśmy tam mieć wyjątkowo luksusowych warunków? Komfort jest najważniejszy, dlatego też nie można na nim oszczędzać. Wręcz przeciwnie. Osoba, która się wysypia, czuje się lepiej, jest bardziej pewna siebie i ma dużo sił do realizacji marzeń. Lepszy sen, to więcej sukcesów w ciągu dnia. Wychodząc z tego założenia, wystarczy zainwestować w doskonałą pościel, by podnieść komfort własnego życia.