Pościel gładka

Sortowanie:
Cena

Pościel gładka

Pościel jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia sypialni. Trudno wyobrazić sobie spanie w łóżku jej pozbawionym . Pełni ona nie tylko funkcje, bardzo ważne ze względów praktycznych, ale też jest ozdobą. Dlatego też, tak istotny jest jej właściwy dobór. Jak sprawdza się gładka pościel? Czy warto się na nią decydować?

Minimalistyczne wnętrza

Pościel gładka jest idealna do wnętrz urządzonych w minimalistycznym stylu. Wszędzie tam, gdzie mniej znaczy więcej - przyda się pościel bez wzorów. Minimalizm od kilku lat stał się bardzo popularnym trendem w urządzaniu wnętrz. Nie bez powodu. To czystość formy i prostota wzorów. To stawianie jakości przed ilością. I taka właśnie jest gładka pościel. Jej największymi zaletami są wysokiej jakości materiały oraz ciekawe kolory. Doskonale uzupełniają aranżację pomieszczenia, ale w niej nie dominują. Dzięki temu, na pierwszy plan może wyjść rama łóżka lub widok za oknem. Pościel ma być jedynie ładnym elementem wyposażenia. Nie może odwracać uwagi od samego pomieszczenia - staje się szlachetnym tłem dla innych przedmiotów. Brak nadruków, to mniejsze rozproszenie uwagi. Ponadto, pościel bez wzorów nadaje się dla każdego użytkownika. Może w niej spać osoba starsza lub nastolatek. Wskazuje to na ogromną uniwersalność . Nadają się idealnie na komplet pościeli dla gości.

Dwustronne

Ciekawą propozycją są dwustronne pościele gładkie. Ich charakterystyczną cechą jest łączenie ze sobą różnych kolorów. Niekoniecznie muszą one być do siebie zbliżone. Wiele pościeli wykorzystuje kolory kontrastowe lub uzupełniające się. Przykładami może być zestawienie zieleni limonki z fioletem, szarego z różowym lub limonki z brązem. Rzadziej zestawia się kolory z beżem lub klasyczną bielą. Najczęściej, użyte odcienie są od siebie tak odległe po to, by pościel mogła imitować dwa różne komplety. Dzięki temu, można bawić się stylizacją wnętrza bez wydawania dodatkowych pieniędzy na zmiany w aranżacji. Nawet jeśli dojdzie do remontu, to jest duże prawdopodobieństwo, że nowy wystrój będzie pasował do drugiej strony pościeli.

Różne rozmiary

Gładkie pościele dostępne są we wielu rozmiarach. Dużą popularnością cieszą się komplety pościeli 200x220 cm. Są one idealne na szerokie małżeńskie łoża. Można też zdecydować się na mniejsze pościele - 160x200 cm. To typowy rozmiar wykorzystywany przez osoby sypiające samotnie. Niezależnie jednak od wielkości, oferowane przez nas pościele są produkowane wyłącznie z najwyższej klasy materiałów. Nie niszczą się w praniu, nie farbują ani nie odkształcają . Z racji braku wzorów, nie należy obawiać się tego, że przestaną one być wyraźne lub widoczne. Warto też zauważyć, że komplety pościeli składają się z poszwy na kołdrę oraz dwóch poszew na poduszki. Są one wyposażone w specjalne zamki błyskawiczne, które same się nie otwierają. Dzięki temu, pościel jest niezwykle łatwa w utrzymaniu w czystości i wygodna w użyciu.