Zasłony - złote

Sortowanie:
Cena

Kolor

Rozmiar

Wzór

Sposób zawieszenia

Zaciemnienie

Rodzaj

Zasłony złote

Zasłony złote - gdzie najlepiej użyć takiej tkaniny?

Złote zasłony mają swoją niepowtarzalną klasę i styl. Szykowność złota posiada ugruntowaną tradycję wnętrzarską, zarówno w dziedzinie elementów architektonicznych, jak i meblarskich oraz dywanów, tkanin i dzianin. Decydując się na złote zasłony trzeba brać pod uwagę ich dostojny, wyrazisty smak, który zdecydowanie nadadzą one wnętrzu. Złote zasłony polecana są do wystroju wnętrz reprezentacyjnych, takich jak salony dla gości, sale balowe oraz prestiżowe gabinety. Architekci wnętrz polecają je również - odważnym inwestorom - do sypialni. Złoto to symbol bogactwa, zwanego niekiedy stylem bizantyjskim. Nazwa ta wzięła się z umiłowania władców starożytnego Bizancjum do złoceń, nie tylko w obiektach sztuki sakralnej, z ikonami na czele, ale i wielu innych, drogocennych detali architektonicznych. Złote zasłony będą więc znakomitym elementem prestiżu i szlachetności wystroju wnętrza.

Dlaczego złote zasłony dobrze komponują się z ascetyczną bielą lub czernią? 

Eksperci w dziedzinie architektury wnętrz i wzornictwa podkreślają, że złote zasłony łączyć warto z ascetycznymi wnętrzami, utrzymanymi w tonacjach mocnych, wyrazistych i najlepiej kontrastowych kolorów. Należą do nich tradycyjnie czerń i biel, ale także czerwień, granat i zimne błękity oraz zielenie. Taka tonacja kolorów doskonale wydobywa królewski dizajn złota. Ważną kwestią stylu wnętrza ze złotymi zasłonami jest również nadanie mu ekskluzywnego, prestiżowego charakteru. Złoto jako barwa świetnie skupiająca światło wymaga również rozważnego rozmieszczenia sztucznego oświetlenia, tak aby złote refleksy nie zderzały się zbyt mocno ze strumieniami światła z lamp. Poleca się delikatne, punktowe oświetlenie, aby złote zasłony dobrze rozpraszały światło lamp, wśród których dominantę stanowić powinny lampy boczne. Naturalne refleksy kolorów powstające na wiszących, złotych zasłonach stanowią same w sobie dekorację wnętrza, dlatego właśnie warto zachować powściągliwość w zastosowaniu dodatkowych ozdób, jeżeli wybierzemy taką właśnie dekorację okien. 

Złote zasłony pełnią również funkcję naturalnych rolet 

Specyfika złota jako koloru sprawia, że złote zasłony pełnią funkcję delikatnych, miękkich rolet okiennych. Dzieje się tak dlatego, iż złoto, na które pada naturalne światło słoneczne, skupia się właśnie w centrum tego barwnika i dzięki temu naturalnie obniża współczynnik rozproszenia światła. Ta zasada optyki sprawia, iż złote zasłony to rozwiązanie pomiędzy tradycyjną miękkością zasłon i izolacyjnymi właściwościami rolet okiennych. Tak właściwość złotych zasłon na pewno zadowoli miłośników klasycznych, miękkich stylów dekoracji okiennych, dla których rolety, nawet w ich lekkiej, materiałowej formie, wydają się zbyt ciężkie. Magia złotych zasłon jest również efektem ich delikatnego migotania w chwili nieznacznego nawet ruchu powietrza lub przyciemnienia oświetlenia. W takich okolicznościach złote zasłony stają się pięknym, impresjonistycznym obrazem, nadającym wnętrzu unikalny, nastrojowy charakter. Złote zasłony ucieszą każdego, kto lubi jednocześnie mocne eksperymenty wizualne i klasyczną, prestiżową tonację pomieszczeń.