Zasłony - niebieskie

Sortowanie:
Cena

Kolor

Rozmiar

Wzór

Sposób zawieszenia

Zaciemnienie

Rodzaj

Zasłony niebieskie

Nowe zasłony, nowe wnętrze? Możesz być bardzo zaskoczony, widząc jak zmiana zasłon może wpłynąć na odświeżenie wizerunku twojego wnętrza. Nie chcesz przemalowywać pokoju? Szkoda ci pieniędzy na zakup nowych mebli, skoro stare są jeszcze całkiem sprawne? Pragniesz nutki świeżości w swoim pokoju? Nie musisz przeprowadzać gruntownego remontu. Wystarczy drobna zmiana dekoracji - nowe ramki, nowe obrusy, a przede wszystkim nowe zasłony.

Morska bryza w twoim wnętrzu

Jednym z pierwszych elementów, na które zwracamy uwagę wchodząc do pokoju lub innego pomieszczenia jest okno. Duże i jasne, od razu nieświadomie przyciąga nasz wzrok. Również przebywając w tym pomieszczeniu często intuicyjnie zerkamy na zewnątrz przez szyby. To, jaki wystrój będzie miało nasze okno wpływa zatem w znaczny sposób na nasz nastrój, gdy przebywamy w danym wnętrzu. Warto zatem dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru. Musi być to odcień, który lubimy oraz taki, który dobrze nam się kojarzy. Czy idealnym wyborem nie będzie niebieski? Niebieskie zasłony kojarzą się z wieloma aspektami - wiosennym niebem, letnimi kąpielami w basenie czy morskimi falami. To przecież świetne skojarzenia, które każdego z nas przyprawią o doskonały nastrój. 

Surowa prostota w naszym wnętrzu

Niebieskie zasłony to nie tylko wesołe skojarzenia z letnimi zabawami. To jednocześnie powaga i prostota, która doskonale dopełni nie jedno wnętrze. Jeśli twój pokój zachowany jest w surowym stylu, warto zainteresować się właśnie tym kolorem, który jednocześnie nieco rozjaśni i ożywi pomieszczenie oraz wpasuje się w panujący tam klimat. Niebieski pasuje idealnie do bieli i czerni. Jest to kolor chłodny i praktyczny. Niezależnie od odcienia, zgra się z nowoczesnym wnętrzem. 

Woal czy welur - bo materiał też ma znaczenie

Kolor to jedna sprawa, ale pamiętaj, że nie mniejszą rolę pełni wybrana przez nas tkanina. Na naszej stronie znajdziesz wiele zasłon z woalu czy tiulu, jak również z weluru lub aksamitu. Każdy materiał różni się nieco właściwościami i wyglądem. Przed zakupem należy przemyśleć dokładnie, jaką rolę ma pełnić zasłona. Czy będzie to przyciemnianie wnętrza, tłumienie światła, czy nadanie lekkości oknu? Jeśli zależy nam na uniknięciu promieni słonecznych, warto wybrać zasłony grube, np. z weluru. To one najlepiej spełnią swoją funkcję. Decyzja o zakupie tiulowych zasłon lub tekstyliów z woalu nada natomiast naszemu wnętrzu bardziej subtelnego i delikatnego charakteru. Zwiewne i cienkie, w słoneczne popołudnia będą lekko przepuszczać promienie słoneczne i z pewnością wprowadzą nutkę tajemniczości do pomieszczenia. 

Kolor to nie tylko wygląd

Pamiętaj, że od koloru zasłony zależy nie tylko wygląd wnętrza, ale również to, ile światła będzie wpadać do pokoju. Wybierając ciemne barwy, znacznie stłumisz promienie słoneczne. Wybór jasnych kolorów zwiększy natomiast ilość promieni słonecznych dostających się do środka. Jeżeli marzysz o zasłonach niebieskich, ale chcesz uniknąć nadmiaru światła, wybierz odcienie granatu. W przeciwnym wypadku zdecyduj się raczej na błękit lub szafir.