Zasłony - granatowe

Sortowanie:
Cena

Kolor

Rozmiar

Wzór

Sposób zawieszenia

Zaciemnienie

Rodzaj

Zasłony granatowe

    Granatowe zasłony we wnętrzu są w stanie uczynić pokój naprawdę wspaniałym i nadać mu indywidualności. Stworzenie optymalnej atmosfery we własnym domu jest ważnym zadaniem, mającym na celu zwiększenie komfortu życia. W tym przypadku element estetyczny również odgrywa ważną rolę, ponieważ pomieszczenie powinno być przyjemne dla oka. Trudno jest osiągnąć takie cechy, ponieważ każda osoba ma własną koncepcję piękna. Na tej podstawie aranżacja mieszkania może opierać się całkowicie na różnych szczegółach i być wykonywana w różnych stylach.

Jak wybrać zasłony granatowe?

    Granatowy kolor symbolizuje spokój, regularność, jest to zimny odcień, położony między czernią a błękitem. Tłumi wszelkie przejawy agresji, zwiększa koncentrację nad ważnymi zadaniach podczas pracy umysłowej. Z reguły wszystkie jego odcienie są odbiciem zimna i mrozu, przypominając zimowe krajobrazy, dzięki umiejętnemu połączeniu zimnych barw można znacząco zmienić wygląd pomieszczenia, czyniąc go bardziej spokojnym i delikatnym.

    Zasłony granatowe pomogą stworzyć naprawdę wspaniałe wnętrze. Doskonale nadają się do przestronnych pokoi z dużymi oknami. Będą one najbardziej odpowiednie do salonu lub przestronnej jadalni, dzięki czemu te pokoje będą nie tylko kolorowe, ale także całkiem wygodne. Granatowy kolor byłby idealny do dekorowania małych podłużnych pomieszczeń, w których nie trzeba konieczne skupiać się na oknie.

Granatowe zasłony we wnętrzu

    Możliwe jest zawieszenie zasłon granatowych we wnętrzu salonu będą one w stanie nie tylko go uzupełnić, ale stać się ornamentem. Zasłony w tym kolorze nadają się do każdej przestrzeni: do kuchni, jadalni lub salonu będą też odpowiednie także w sypialni. Nawet pozornie niekompatybilne rodzaje wykończeń nabierają zupełnie innego wyglądu dzięki małym dekoracyjnym drobiazgom zaprojektowanym w celu zachowania jego integralności. Tak, więc, aby uzupełnić kompozycję zimnych odcieni, pomoże wiele drobnych szczegółów, takich jak żyrandol, obrazy z odpowiednim tłem lub lampy sufitowe.

    Zasłony na przelotkach z błyszczącymi metalowymi pierścieniami są dopuszczalne w dużej przestrzeni. Wybierając gęsto tkane żakardowe zasłony w kolorze granatu, będzie można nie tylko efektownie ozdobić okno i wnętrze, ale skutecznie zablokować dostęp promieni słonecznych. Błyszcząca powłoka ze strukturą drobnej krateczki będzie wspaniałym akcentem w sypialni urządzonej w nowoczesnym stylu.

Zasłony granatowe w Prowansji

    Prowansja to jeden z najbardziej romantycznych i uroczych stylów, który przypomina zarówno Francję, jak i wiejski spokój. Do sypialni lub salonu w stylu prowansalskim należy wybrać zasłony z pięknych tkanin w odcieniach: fioletowy, liliowy, delikatny granatowy, niebieski itd. Ciekawe błyszczące dodatki doskonale oddadzą charakter tego stylu, połyskujące kryształki na granatowych zasłonach z welwetu przyciągną wzrok nie tylko użytkowników. Wielbiciele ekskluzywnych stylów aranżacji wnętrz docenią te niezwykłe dekoracje okienne.Taśma zastosowana do zasłon pozwala na ich staranne zmarszczenie.

Klasyka i zasłony

    Klasyczny styl wyróżnia się szczególnym wyrafinowaniem, surowością, umiarkowaniem, elegancją i powściągliwością. Zasłony w klasycznej sypialni powinny pasować do ogólnej kolorystyki. Lepiej jest wybrać kolory, które zostały już użyte we wnętrzu pokoju. Mogą to być odcienie brązu, bordo, złota, grantu i czarne. Zasłony granatowe uszyte z miękkiego welwetu, ochronią użytkowników przed promieniami UV, pozwolą na spokojny sen. Gęsty plot materiału z lekką puszystością doskonale podkreśla cechy klasycznej aranżacji wnętrz. Projektanci zastosowali taśmę dekoracyjną z tunelem, dając możliwość różnych kombinacji przy zawieszaniu (drążek, żabki).  

Nowoczesność to zasłony granatowe

    Nowoczesny styl jest wszystkim znany. Charakteryzuje się maksymalną bliskością nowoczesnej mody, a charakterystyczne cechy to gładkie linie, różnorodność kolorów, funkcjonalność i naturalność. Kolor zasłon powinien być wspólny z pokojem. Z obfitości materiałów należy zwrócić uwagę na naturalne tkaniny takie jak welwet, uzupełnione połyskiem. Wielu projektantów radzi, aby do sypialni wybrać zasłony wykonane z grubej tkaniny, by nie obudzić się z pierwszymi promieniami słońca. Zasłona granatowa z pięknej tkaniny welwetowej spełni wszystkie te funkcje. Ekskluzywne a zarazem nowoczesne zasłony granatowe na przelotkach z efektowną aplikacją z drobnych, połyskujących dżetów udekorują każde pomieszczenie w domu.

Zasłony do loftu?

   Styl loft to świetny sposób, aby podkreślić swoją indywidualność i ukryty protest dla przytulnego wnętrza, które można znaleźć na każdym kroku. Jest praktyczny, oryginalny, trwały, oddycha swobodą, zrelaksowany, lekki i wymaga minimalnych kosztów. Wcześniej loft nie zawierał zasłon okiennych, ale po przejściu pewnych zmian, tkaniny stały się niezbędnymi atrybutami. Dekoracja okien z zasłonami granatowymi w stylu loft sprowadza się do minimalizmu: bez zbędnego wystroju, bez romantycznych nadruków i jasnych wzorów.