Zasłony - bordowe

Sortowanie:
Cena

Kolor

Rozmiar

Wzór

Sposób zawieszenia

Zaciemnienie

Rodzaj

Zasłony bordowe

    Kolor bordowy można zobaczyć patrząc na dojrzałą wiśnię lub kieliszek czerwonego wina z prowincji francuskiej, dzięki czemu ten kolor ma swoją nazwę. Szanowany i majestatyczny odcień wina od czasów starożytnych był kolorem królewskich osobistości. Zasłony bordowe pasują do luksusowych klasycznych stylów wnętrz: baroku, klasycyzmu, imperium. Nie mniej popularne są zasłony w kolorze wina w stylach nowoczesności i minimalizmu.

   Okna ozdobione bordowymi zasłonami, z uwagi na wyrazistość tego koloru, będą podstawowym czynnikiem określającym stylistyczną orientację pomieszczenia. Zasłony w każdym wnętrzu z rozsądnym podejściem do projektu, wyglądają bogato, wywołują poczucie luksusu. Główną zasadą jest umiar, nadmierne nasycenie pokoju tym kolorem może wywierać negatywny wpływ na ludzką psychikę. Aby tego uniknąć, warto zastosować się do pewnych wskazówek.

Kiedy zasłony bordowe współgrają z wnętrzem?

   Bordowy kolor powinien być używany w dużym i dobrze oświetlonym wnętrzu. Używając bordowych zasłon nie należy umieszczać w pokoju dodatków we takiej kolorystyce, ten kolor jest samowystarczalny, nie wymaga żadnych kontrastów ani kombinacji z tej palety. Należy pamiętać, że każdy salon z takimi zasłonami musi być urządzony na swój sposób. Projekt salonu można poddać dowolnym eksperymentom. Wiszące bordowe zasłony zapewniają zaciszną romantyczną atmosferę i ideologiczną doskonałość wnętrza. W pomieszczeniu zawierającym wystrój ścian w jasnych kolorach, idealne są piękne bordowe zasłony, zwłaszcza, jeśli powierzchnia pokoju i szerokość okien pozwalają na użycie grubych welwetowych zasłon. W tym przypadku można połączyć je z mleczno-białym tiulem, a wnętrze salonu zabłyśnie nowymi kolorami.

Style, dla których odpowiednie są odcienie bordo

    Mówiąc o stylistycznych orientacjach wnętrza, posługując się barwą w kolorze wina, należy przede wszystkim odróżnić style klasyczne, takie jak barok, neoklasycyzm i nowoczesność. Te style zapewniają luksusową dekorację pokoju, która zawiera wiele akcesoriów i mebli wykonanych z naturalnych materiałów, tkanin dekoracyjnych, ozdobnych dekoracji ścian i sufitów. Ekspresyjne bordowe zasłony w tym ustawieniu będą wyglądać doskonale.

   Ten odcień uzupełnia minimalistyczne wnętrza, w których główny nacisk kładzie się na kontrastowe kombinacje palety kolorów pomieszczenia. Tutaj można połączyć zasłony bordowe z mleczno-białymi lub grafitowymi ścianami, co zaowocuje wnętrzem pełnym energii i świeżości, którego tak bardzo brakuje klasycznym prądom. Konieczne jest zachowanie ostrożności podczas korzystania z tego odcienia w pomieszczeniach urządzonych w stylu etnicznym i futuryzmu.

Połączenie z innymi kolorami

    Decydując się na użycie bordowych zasłon, należy zapewnić prawidłowe połączenie ich koloru z paletą pozostałych elementów wnętrza. Połączenie zasłon bordowych z pozostałym wystrojem wnętrza powinno być na zasadzie kontrastu, warto użyć kombinacji jasnych pastelowych odcieni: kremowego, beżowego, jasnoszarego, bladożółtego. Zasłony bordowe harmonijnie łączą się z takimi kolorami jak: złoty i srebrny. Idealnie nadają się, jako wzór na bordowe zasłony. Ta kombinacja wygląda na bogatą, idealną do klasycznych stylów wnętrz.

Biały kolor koi bordowy odcień, takie kontrastowe połączenie wygląda bardzo pięknie.

Połączenie bordo z kolorem szarym czyni salon bardziej surowym.

Kombinacja składająca się z połączenia zasłon bordowych ze wstawkami w kolorze oliwkowym wygląda ekskluzywnie.

Różowy zmiękcza bogaty odcień bordowy, tworząc atmosferę ciepła i delikatności.

Mleczny, kremowy, waniliowy, piasek. Tkaniny lub wzory tych odcieni świetnie wyglądają na tle głębokich kolorów wina. Zasłony w kolorze bordo wyglądają pięknie w salonie urządzonym w beżowych odcieniach.